IDC Türkiye CIO Summit Ödülleri kapsamında KKB'nin Kurumsal Mimari ve Süreç Yönetimi ekibi ile birlikte hayata geçirdiğimiz "Kurumsal Performans Yönetimi Uygulaması" İşin Geleceği - Metrics & KBIs kategorisinde birincilik ödülü almaya hak kazandı.

Türkiye'nin bilişim liderlerini bir araya getiren, bu sene 11.'si düzenlenen IDC Türkiye CIO Summit, "Yeniden icat için yarış: Dijital dönüşümü hızlandırmak için liderler buluşması" teması ile gerçekleştirildi. IDC Türkiye CIO Summit kapsamında verilen ödüllerde, Kredi Kayıt Bürosu (KKB), Süreç Performans Göstergelerinin Ölçümlenmesi ve Raporlanması projesi ile ödüle layık görüldü. KKB, YÖRENET uzmanlığının katkısı ile hayata geçirdiği bu proje ile kurum içinde önemli noktaların izlenmesini sağlayarak, kurumsal verimliliğin artırılmasını hedefledi. Aynı zamanda üretim hattının merkezinde olan süreçler ile üretim hattının çıktılarını ve çalışmasını kalite ve zaman olarak doğrudan etkileyen, kurum içi taleplere ilişkin tüm süreçlere ait anahtar performansları da anlık olarak izlenebilir bir yapıya dönüştürdü.

KKB'nin Kurumsal Mimari ve Süreç Yönetimi ekibinin YÖRENET uzmanının katkısıyla hayata geçirdiği proje kapsamında ITIL ve COBIT 5 ile uyumlu bütünsel bir bakış açısına ulaşmak için meta-model tasarımından denetime kadar iş süreçlerini standartlaştırmak için bir yaklaşım oluşturuldu. Bunu daha ileri seviyeye taşımak adına, uçtan uca bir performans yönetimi altyapısı kuruldu ve her iş süreci için temel performans göstergeleri tanımlandı.

YÖRENET olarak IDC CIO Awards 2020 kapsamında "Future of Work - Metrics and KBIs" kategorisinde projemizin birincilik ile ödüllendirilmesinden gurur duyuyoruz.