Ünvan: YÖRENET Teknoloji Turizm ve Ticaret A.Ş. 

Merkez: Sun Plaza Maslak Bilim Sokak, No: 5 Kat:19 Sarıyer 34398 İstanbul

Yönetim Kurulu Başkanı: Dr. Hakan Kalyoncu ( LinkedIn )

  • Lisans. Boğaziçi Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi, Elektronik Mühendisliği
  • Y. Lisans: Boğaziçi Üniversitesi, Fen Bilimleri Enstitüsü, Elektronik Mühendisliği
  • Doktora: Boğaziçi Üniversitesi, Fen Bilimleri Enstitüsü, Elektronik Mühendisliği

Genel Müdür: Y. Tunç Özbilgin

  • Lisans: Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Fen Edebiyat Fakültesi, İstatistik

Şirket Tanıtımı

1996 yılında internet servisleri vermek üzere kurulmuş ilk özel sektör şirketi olan YÖRE Elektronik Yayımcılık A.Ş.'nin içerisindeki Yazılım Geliştirme, Danışmanlık ve Destek İş Birimleri 2005 yılında YÖRENET Teknoloji Turizm ve Ticaret A.Ş. adlı şirketimiz altında yapılandırıldı. Yörenet açık kaynak sistemler ve Linux işletim sistemini kendi sunucularında kullandı, ISS hizmetlerini açık kaynak sistemler ve Linux işletim sistemi altyapısı üzerinden kendi bilgi birikimi ile verdi. Yörenet 2007 yılından itibaren kendi özgün ürün ve çözümleri yanısıra dünya devi yazılım üreticilerinin yetkili satıcılığı ve çözüm ortaklığına yöneldi. Halen bağımsız yazılım değerlendirme şirketleri tarafından alanındaki en yetkin ürünler sıralamasında en üst sıralarda yer alan çok sayıda global yazılım ürünlerinin Türkiye yetkili satıcısı ve yerel destek merkezi olarak hizmet vermektedir.

Ülkümüz

Müşteri odaklı hizmet kalitesi ve değer katkısı ile müşterileri tarafından beğenilen, çalışanlarına mutluluk veren verimli bir çalışma ortamına sahip, bilişim alanında lider ve güvenilir bir teknoloji şirketi olmak.

Görevimiz

Dünya çapında ve üst düzey BT ürün ve hizmetlerinin yetkin sağlayıcısı olarak müşterilerimize gereksinimlerini karşılayan en uygun çözümü sunarken güvenlik, verimlilik ve maliyet anlamlarında katkıda bulunmak.