Sürekli değişen teknolojik gelişmelerin varlığında en son teknolojiyi yakalamak hiçbirzaman kolay olmamıştır. Güvenlik ihlallerini önlemek, yeni işlevsellikleri uygulamak ve durağan bir bilişim ortam sağlamak ihtiyacı her zaman olmuştur. Destek programlarımızı BT yatırımlarınızdan en üst düzeyde verim almanıza yardımcı olmak için hizmetinize sunuyoruz.

Maliyetlerinizi düşürmenize yardımcı olurken karmaşıklığı yönetmek ve riskinizi azaltmak için yüksek kaliteli hizmetlerimizden faydalanın:

  • Uzman Destek Mühendisi
  • Proje Desteği
  • Yerinde Destek
  • Sistem sağlık kontrolu

Uzman Destek Mühendisi

Uzman Mestek Mühendisi (UDM) problemlerinizi çözer ve iş sistemlerinizi proaktif olarak korumaya yardımcı olur. Bu türden kompleks sistemlere destek verecek kaynak ve yetenekleri bulmak, özellikle çözümlerinizi işinize özel uygarlamalar ile oluşturduysanız, kolay değildir. Bir Uzman Destek Mühendisi ise aşağıdaki konularda yardımcı olacak size özel bir uzmana doğrudan erişiminiz olacaktır:

  • Teknik ortamınızı anlar ve  birlikte çalıştığı için kurumunuzdaki teknik ekibi tanır
  • Yatırımınızdan daha fazlasını almanızda yardımcı olacak şekilde proaktif (önleyici tedbir) yaklaşım sergiler
  • Değişen ihtiyaçlar doğrultusunda gündeme gelebilecek teknik sorunlar için ekibinize yardımcı olur.
  • En zorlu konulara dahi uygun çözümler için hızlı çözümler tasarlayarak destek verir
  • Sistem kesintilerini önleyerek İş sürekliliğine ve maliyet minimizasyonuna yardımcı olur.

Sınırlı sayıda kuruma özel olarak atandıkları için Uzman Destek Mühendisleri sorumluluğunu aldıkları kurumu tanırlar ve kuruma özel teknik destek sunar. Acil durumlarda size özel UDM'ne 7x24 telefon ile ulaşabilirsiniz. Altyapınızı bildiği için gerek duyulduğunda hızla ve en doğru çözümü sunarak sistemlerinizin çalışmasının sürekliliğinin güvencesidirler.

Proje Desteği

Göreceli olarak daha kısa süreli teknolojik geçiş proje gereksinimleriniz için Uzman Destek Mühendisi tarafından sunulan hizmetlere 3 aylık dönemler için sahip olmanızı sağlar. Bu kaynaklar uygulamadan üretime kadar dönüşüme yardımcı olurken, belirli bir projeye yoğunlaşmaları bağlamında dönemsel Proje Desteği hizmetimiz yıllık UDM hizmetimizden ayrışır.

Yerinde Destek

Beklenmeyen gerçekleştiği zaman, sistemlerinizi yeniden çevrim içi duruma getirecek uzmanımızı veri merkezinize gönderebiliriz. Yerinde destek hizmetimiz gereksinim duyduğunuz anda yetenekli ve ortamınıza odaklanmış uzman kaynaklarımızı hizmetinize sunar. Bu sayede kısa süreli gereksiniminiz için atıl uzman iş gücünü kadronuzda tutma ve eğitme maliyetinden tasarruf sağlarsınız.

Uzmanlarımız dağıtımı ve satışını yaptığımız Novell, NetIQ, SUSE Linux ve Adobe ürünleri için üretici firma teknik ekibi ile birlikte yakın çalışmanın da sağladığı avantaj ile ihtiyaç duyacağınız her türlü teknolojik desteği en hızlı ve kaliteli bir şekilde yerine getirir.

Teknik ekibiniz uzmanlarımız ile birlikte çalışırken aynı zamanda üretici firma teknik ekibinin tüm dünyadaki uygulamalardan edindiği deneyimi ve başaran yöntemleri (best practices) de öğrenecektir.

Sistem Sağlık Kontrolu

Sürekli kısılan BT bütçeleri ile BT altyapınızdan mümkün olan en yüksek getrinin nasıl elde edileceğini bilmek kolay değildir. Yüksek altyapı maliyetleri ve pahalı lisans bedelleri nedeniyle mevcut sistemlerin eniyilenmesi genellikle değiştirilmesinden çok daha ekonomik olabilmektedir. Usulüne uygun bir gözden geçirme ve analiz programından oluşan Sistem Sağlık Kontrolu hizmetimiz ile size bu konuda yardımcı olabiliriz. Bir ya da daha çok sayıda ileri düzeyde deneyimli teknik destek mühendisimizin yerleşkenizde yürüteceği derinlemesine bir gözden geçirme çalışması ile Sağlık Kontolu yapılır. Takım ortamınızı ayrıntılı bir şekilde analiz eder. Sağlık Kontrolu çalışması sisteminizin tamamının değerlendirilmesini ve optimize edilmesini amaçlar. Belirli alanlarda endişelerinizin olması durumunda Sağlık Kontrolu takımımız bunları çok daha derinlemesine değerlendirecektir.

Bu analiz çalışması sonunda, takım sizin ortamınıza ve iş sorunlarınıza özel detaylı teknik önerilerini içeren kapsamlı bir rapor hazırlayacaktır. Rapor aynı zamanda konfigurayonunuz için iyileştirme, güncelleme ve yeni yönlendirmeleri de içerecektir. Ortamınızı dönüştürmeye karar vermeniz durumunda da sürecin her adımında birlikte çalışabiliriz.

 

Yıllık Destek Anlaşması Kapsamı Uzman Destek Mühendisi
Tahsis Düzeyi Yarı-süreli irtibat
Yerinde destek gün sayısı Yılda altı güne kadar
Çağrıya yanıt süresi 30 dakika
Erişim saatlari 24 saat 7 gün
Ek destek elemanı sayısı Üretici firmadan alınan destek düzeyine bağlı
Sistem sağlık kontrolu sayısı Yılda 1 kez
Servis Özet Raporu 3 ayda bir
Destek Hesabı Yönetimi Evet